Yageo Group RC0603DR-072K7L
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±0.5% 2.7kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
IHS
Datasheet11 페이지2년 전
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
Restocked
Introduction Date2012-06-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
관련 부품
PanasonicERJ-PB3D2701V
Res Thick Film 0603 2.7K Ohm 0.5% 0.2W(1/5W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERA-3AED272V
0603 THIN FILM CHIP RESISTOR / 0603 SMD RESISTOR, 0.5%, 25PPM, 2,700 OHM
Yageo GroupRT0603DRE072K7L
100mW Thin Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 2.7kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ3RBD2801V
Res Thick Film 0603 2.8K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0603DRE072K43L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 2430ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRT0603DRE072K49L
100mW Thin Film Resistor 75V ±0.5% ±50ppm/℃ 2.49kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
설명
General Purpose Chip Resistor Thick Film 0603 2.7kOhm 0.5% Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 2700ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR RC 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 2.7kOhm ±100ppm/C
Thick Film Resistors - SMD 2.7kOhms 1/10W 0603 0.5%
RES SMD 2.7K OHM 0.5% 1/10W 0603