Yageo Group RC0201FR-07768RL
50mW Thick Film Resistors ±1% ±200ppm/℃ 768Ω 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
3개월간의 트렌드:
-2.24%
Introduction Date2008-07-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
관련 부품
PanasonicERJ-1GEF7680C
Res Thick Film 0201 768 Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
PanasonicERJ-1GNF7680C
Res Thick Film 0201 768 Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD SMD T/R
PanasonicERJ-1GEF7500C
Res Thick Film 0201 750 Ohm 1% 0.05W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 732ohm, 30V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
Res Thick Film 0201 820 Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0201 825 Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
설명
Res Thick Film 0201 768 Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
RC FIXED RESISTOR 0201 (0603Metric) Chip Resistor ±1% ±200ppm/C 768Ohm 0.05W 1/20W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 768ohm, 25V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201