Yageo Group RC0201FR-07732RL
General Purpose Chip Resistor Thick Film 0201 732Ohm 1% Paper T/R
3개월간의 트렌드:
-4.13%
Introduction Date2008-07-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
PanasonicERJ-1GEF7320C
Res Thick Film 0201 732 Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 732ohm, 30V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
PanasonicERJ-1GNF7320C
Res Thick Film 0201 732 Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD SMD T/R
50mW Thick Film Resistors ±1% ±200ppm/℃ 732Ω 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-1GNF6800C
Res Thick Film 0201 680 Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0201 681 Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
설명
RC FIXED RESISTOR 0201 (0603Metric) Chip Resistor ±1% ±200ppm/C 732Ohm 0.05W 1/20W
RC Series 0201 0.05 W 732 Ohm ±1% ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 732ohm, 25V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201