Yageo Group PE1206FRF070R005L
250mW Thin Film Resistor ±100ppm/℃ ±1% 5mΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
IHS
Datasheet12 페이지5년 전
Farnell
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-9.08%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2015-04-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
관련 부품
Res Metal Plate 1206 0.005 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 0.005ohm, 0.0354V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res Metal Plate 1206 0.005 Ohm 5% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
설명
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 0.005ohm, 0.0354V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
RES 0.005 OHM 1% 1/4W 1206 / 5 mOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense, Moisture Resistant Metal Foil
1206 (3216Metric) PE 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 5mOhm ±100ppm/C
Res, R005, 1%, 0.25W, Metal Film, 1206; Resistance:5Mohm; Product Range:Pe_L Series; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Power Rating:250Mw; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Technology:Metal Film; Product Length:3.2Mm Rohs Compliant: Yes |Yageo PE1206FRF070R005L