Yageo Group KNP100JR-52-2R2
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 2.2ohm, 1.48V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
IHS
Datasheet22 페이지3년 전
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-0.35%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 2.2ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP2-1879350-5
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 2.2ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 2ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 2.4ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 2ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
설명
KNP Series 1 W 2.2 Ohm ±5 % ±300 ppm/°C Axial Flame Proof Wirewound Resistor
KNP Axial Through Hole Resistor ±5% 300ppm/C 2.2Ohm 1W
General Type Wirewound Resistor 2.2Ohm 1W 5% Axial T/R