Yageo Group FMP100JR-52-12K
Ultra Miniature Style Metal Film Resistor 12kOhm 1W 5% Axial T/R
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet16 페이지2년 전
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.81%
공급망
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2023-09-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
관련 부품
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 12000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX1SJ12K
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 12000ohm, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSF1JT12K0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 12000ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1-1879351-6
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 12000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 11000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 13000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
설명
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 12000ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Axial FIXED RESISTOR FMP 0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm 1W 12kOhm 100ppm/C
Res, 12K, 1W, Axial, Metal Film; Resistance:12Kohm; Product Range:Fmp Series; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case/Package:Axial Leaded; Voltage Rating:350V; Resistor Technology:Metal Film; Product Length:6.3Mmrohs Compliant: Yes |Yageo FMP100JR-52-12K