Yageo Group CA0612JRNPO9BN331
CA Series 4 Array 330 pF 10V ±5 % Tolerance C0G/NP0 Multilayer Ceramic Capacitor
IHS
Datasheet18 페이지2년 전
Farnell
element14 APAC
Future Electronics
공급망
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.45
Introduction Date2014-05-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Yageo GroupC0603C331J5GACTU
50V 330pF C0G ±5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
0603 330 pF 50 V ±5% Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Surface Mount Ceramic Multilayer Capacitor 330pF 5% C0G 50V 0603 Paper T/R
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 330pF C0G 0603 5% AEC-Q200
설명
Array/Network Capacitor, 50V, C0G, 0.00033uF, Surface Mount, CHIP-8
CAPACITOR ARRAY, 0612 330PF 50V CAPACITOR ARRAY, 0612 330PF 50V; CAPACITANCE:330PF; VOLTAGE RATING, DC:50V; CAPACITOR DIELECTRIC TYPE:CERAMIC MULTI-LAYER; SERIES:0612; TOLERANCE, :5%; TOLERANCE, -:5%; TEMP, OP. MAX:125(DEGREE C); ;ROHS COMPLIANT: YES
CAPACITOR ARRAY, 0612, 330PF, 50V; Capacitance:330pF; Capacitance Tolerance:± 5%; No. of Elements:4; Voltage Rating:50V dc; Capacitor Case Style:0612; No. of Pins:8; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; SVHC:No SVHC; Capacitor Dielectric Type:Multilayer Ceramic; Max Operating Temperature:125°C; Min Temperature Operating:-55°C; Case Style:0612; Dielectric Characteristic:C0G / NP0; External Depth:3.2mm; External Length / Height:1mm; External Width:1.6mm; Series:0612; Terminal Type:Surface Mount (SMD, SMT); Termination Type:SMD; Application:Standard; Climatic Category:55/125/56; Reel Quantity:4000; Temperature Coeff. +:30ppm/°C; Temperature Coeff. -:-30ppm/°C; Temperature Coefficient:± 30ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage Rating DC:50V