XP Power JCK3024S12
Module DC-DC 1-OUT 12V 2.5A 30W 6-Pin
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet2 페이지4년 전
TME
element14 APAC
Newark
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+89.29%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2014-01-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Murata Power SolutionsUHE-12/2500-D24-C
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 12V 2.5A 30W 6-Pin Case C-32
XP PowerJCM1524S12
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 15W, Hybrid
XP PowerJCD0424S12
Isolated Through Hole DC/DC Converter, 2:1 Input, ITE, DIP, 2:1, 4 W, 1 Output, 12 V
Murata Power SolutionsNDS6S2412C
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 12V 0.5A 6W 7-Pin
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 12V 0.42A 5W Medical 8-Pin PDIP Tube
Module DC-DC 24VIN 1-OUT 12V 0.625A 7.5W Medical 8-Pin Metal DIP Tube
설명
DC/DC CONVERTER, 30W 2X1" SINGLE O/P; No. of Outputs: 1 Output; Output Power Max: 30W; Output Voltage - Output 1: 12V; Output Current - Output 1: 2.5A; Output Voltage - Output 2: -; Output Current - Output 2: -; Output Voltage
Dc-Dc Converter, Iso Pol, 1 O/P, 30W, 2.5A, 12V; Power Supply Applications:Ite; Dc/Dc Converter Type:Dip; Input Ratio:2:1; Output Power Max:30W; No. Of Outputs:1 Output; Output Voltage - Output 1:12V; Output Current - Output 1:2.5Arohs Compliant: Yes |Xp Power JCK3024S12
Outputs = 1 / Output Voltage 1 V = 12 / Output Current 1 A = 2.5 / Adjustable Output Voltage Min. V = 10.8 / Adjustable Output Voltage Max. V = 13.2 / Output Type = Adjustable / Rated Power W = 30 / Input Voltage Min. V = 18 / Input Voltage Max. V = 36 / Mounting Type = Through Hole / Termination Type = PCB Pins / Efficiency % = 92 / Ripple & Noise (V) mV = 100 / Protection Type = Over Current Protection / Protection Type = Over Voltage Protection / Protection Type = Short Circuit Protection / Insulation Voltage kV = 1.6 / MTBF h = 430000 / Length mm = 50.8 / Width mm = 25.4 / Height mm = 10.2 / Warranty = 3 Years