Welwyn WP5S-10RJT075
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 10ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet4 페이지5년 전
Newark
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+21.74%
공급망
Country of OriginMainland China, Mexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2011-09-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
설명
Through Hole Wirewound Resistor, Wp-S Series, 10 Ohm, 5 W, - 5%, 150 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
RES, 10R, 5%, 5W, AXIAL, WIREWOUND
10 ohms 5% Compact Flameproof Power Wirewound Resistors
10¦¸ ¡À5% 5W ¡À200ppm/¡æ 16.5mm
WP5S-10RJT075, WELWYN/TT ELECTRONICS
RES, 10R, 5%, 5W, AXIAL, WIREWOUND; Resistance: 10ohm; Product Range: WP-S Series; Power Rating: 5W; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Case Style: Axial Leaded; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Wirewound; Tem