Welwyn WP2S-5R6JA25
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 5.6ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
데이터시트 및 문서
Newark
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+22.73%
Introduction Date2011-09-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 5.6ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX2SJ5R6
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 5.6ohm, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 5.6ohm, 750V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityROX2SJ5R6
TE Connectivity / AMP3-1879352-1
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 5.6ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
설명
Res Wirewound 5.6 Ohm 5% 2W ±200ppm/C Conformal Coated AXL Ammo
Through Hole Wirewound Resistor, Wp-S Series, 5.6 Ohm, 2 W, - 5%, 50 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
RES, 5R6, 5%, 2W, AXIAL, WIREWOUND; Resistance:5.6ohm; Product Range:WP-S Series; Power Rating:2W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case