Welwyn WP1S-4R7JA5
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 4.7ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
데이터시트 및 문서
3개월간의 트렌드:
+0.00%
Introduction Date2011-09-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
설명
Through Hole Wirewound Resistor, Wp-S Series, 4.7 Ohm, 1 W, - 5%, 50 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
RES, 4R7, 5%, 1W, AXIAL, WIREWOUND
WELWYN/TT ELECTRONICS 53895932
RES, 4R7, 5%, 1W, AXIAL, WIREWOUND; Resistance: 4.7ohm; Product Range: WP-S Series; Power Rating: 1W; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Case Style: Axial Leaded; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Wirewound; Temperature Coefficient: ± 200ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019)