Welwyn WP1S-10RJA5
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 10ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
데이터시트 및 문서
Newark
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+11.34%
Introduction Date2011-09-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
설명
Through Hole Wirewound Resistor, Wp-S Series, 10 Ohm, 1 W, - 5%, 50 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
Wirewound Resistors - Through Hole 10 OHM 5% 1W
10¦¸ ¡À5% 1W ¡À200ppm/¡æ 6.2mm
WELWYN/TT ELECTRONICS 53895934
RES, 10R, 5%, 1W, AXIAL, WIREWOUND; Resistance: 10ohm; Product Range: WP-S Series; Power Rating: 1W; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Case Style: Axial Leaded; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Wirewound; Temp