Welwyn WHS5-6R8JT075
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 6.8ohm, 5.831V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet5 페이지5년 전
Newark
element14 APAC
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
Introduction Date2012-10-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 6.8ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100,180ppm/Cel, Through Hole Mount
VISHAY AC05000006808JAC00 Through Hole Resistor, 6.8 ohm, Axial Leaded, 5 W,5%, AC Series
Res Metal Film 6.8Ohm 5% 1/3W ±200ppm/K Conformal Axial T/R
TE Connectivity / AMP3-1623795-9
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 6.8ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 6.8ohm, 5.2154V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
설명
Res Wirewound 6.8 Ohm 5% 5W ±200ppm/C Silicone AXL T/R
RES, WIREWOUND, 6R8, 5%, 5W, AXIAL; Resistance:6.8ohm; Product Range:WHS Series; Power Rating:5W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Voltage Rating:-; Resistor Element Type:Wirewound RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, SURGE, 6R8, 5W, 500V, 5%; Resistance:6.8ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:5W; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; Resistor Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012)