Welwyn WHS5-47RJT075
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 47ohm, 15.3297V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
데이터시트 및 문서
3개월간의 트렌드:
+25.27%
관련 부품
Vishay AC05 Series Axial Fusible Wirewound Resistor 47 5% 5W 200ppm/K
OhmiteTUW5J47RE
TUW FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±350ppm/C 47Ohm 5W
TE ConnectivityEP5W47RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 47ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupSQP500JB-47R
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 47ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity2176083-5
Stackpole ElectronicsCB5JB47R0
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 47ohm, 350V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
설명
WHS Axial Axial Through Hole Resistor ±5% ±200ppm/C 47Ohms 5W
RES, WIREWOUND, 47R, 5%, 5W, AXIAL; Resistance:47ohm; Product Range:WHS Series; Power Rating:5W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Voltage Rating:-; Resistor Element Type:Wirewound RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, SURGE, 47R, 5W, 500V, 5%; Resistance:47ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:5W; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; Resistor Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012)