Welwyn WHS5-15RJT075
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 15ohm, 8.6603V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet5 페이지5년 전
Newark
element14 APAC
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+48.42%
관련 부품
Fixed Resistor, Wire Wound, 6W, 15ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity2176083-2
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 15ohm, 500V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
VISHAY AC05000001509JAC00 Through Hole Resistor, 15 ohm, Axial Leaded, 5 W,5%, AC Series
TE ConnectivitySQPW515RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 15ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupSQP500JB-15R
SQP FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 300ppm/C 15Ohm 5W
Stackpole ElectronicsCB5JB15R0
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 15ohm, 350V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
설명
Res Wirewound 15 Ohm 5% 5W ±200ppm/C Silicone AXL T/R
Wirewound Resistors - Through Hole WHS High Surge
15¦¸ ¡À5% 5W ¡À200ppm/¡æ 16.5mm
WELWYN/TT ELECTRONICS 53653894
RES, WIREWOUND, 15R, 5%, 5W, AXIAL; Resistance:15ohm; Product Range:WHS Series; Power Rating:5W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Voltage Rating:-; Resistor Element Type:Wirewound RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, SURGE, 15R, 5W, 500V, 5%; Resistance:15ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:5W; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; Resistor Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012)