Welwyn WHS2-1R5JA25
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 1.5ohm, 1.7321V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet5 페이지5년 전
Newark
element14 APAC
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-93.91%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
Introduction Date2012-10-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
RESISTOR;METAL FILM;RES 1.5 OHMS;PWR-RTG 0.5 W;TOL 5%;AXIAL;CUT TAPE
Through Hole Wirewound Resistor, AC Series, 1.5 ohm, 3 W, - 5%, 2 V, Axial Leaded
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 1.5ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityRR02J1R5TB
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 1.5ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupKNP100JR-73-1R5
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 1.5ohm, 1.22V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupSQP500JB-1R5
SQP FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 300ppm/C 1.5Ohm 5W
설명
Res Wirewound 1.5 Ohm 5% 2W ±200ppm/C Cement AXL Ammo
RES, WIREWOUND, 1R5, 5%, 2W, AXIAL; Resistance:1.5ohm; Product Range:WHS Series; Power Rating:2W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Voltage Rating:-; Resistor Element Type:Wirewound RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, SURGE, 1R5, 2W, 250V, 5%; Resistance:1.5ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:2W; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; Resistor Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012)