Welwyn WH50-270RJI
Through Hole Wirewound Resistor, Wh Series, 270 Ohm, 50 W, 5%, 50Ppm/ C Rohs Compliant: Yes
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet4 페이지4년 전
Farnell
3개월간의 트렌드:
+10.75%
공급망
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2008-01-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
설명
Fixed Resistor, Wire Wound, 50W, 270ohm, 1250V, 5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Chassis Mount
5% ¡À25ppm/¡æ 270¦¸ 50W 72.5mm*30mm*16mm
PANEL - CHASSIS MOUNT RESISTORS;
RESISTOR, 50W 5% 270R; Resistance:270ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:50W; Voltage Rating:1.25kV; Series:WH50; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:17mm; External Length / Height:51mm; External Width:16.1mm; Fixing Centres LxW:21.5x39.7; Full Power Rating Temperature:20°C; Insulation Resistance:10000mohm; Operating Temperature Max:275°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +275°C; Package / Case:Axial; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Temperature Rise:9.5°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:1250V