Welwyn WH50-0R1JI
WIREWOUND RESISTOR, 0.1 OHM, 50W, 5%; Resistance: 0.1ohm; Product Range: WH Series; Power Rating: 50W; Resistance...
데이터시트
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet4 페이지7년 전
Datasheet4 페이지11년 전
Datasheet4 페이지17년 전
Datasheet3 페이지20년 전
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-100%
설명
WIREWOUND RESISTOR, 0.1 OHM, 50W, 5%; Resistance:0.1ohm; Product Range:WH Series; Power Rating:50W; Resistance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:1.25kV; Resistor Element Type:Wirewound; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; No. of Pins:2 RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, 50W 5% 0R1; Resistance:0.1ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:50W; Voltage Rating:1.25kV; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:17mm; External Length / Height:51mm; External Width:16.1mm; Fixing Centres LxW:21.5x39.7; Full Power Rating Temperature:20°C; Insulation Resistance:10000mohm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:2700°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +200°C; Package / Case:Axial; Series:WH50; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Temperature Rise:9.5°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:1250V