Welwyn WH5-120RJI
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 120ohm, 150V, 5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Chassis Mount
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet4 페이지4년 전
Farnell
Newark
Electro Sonic
element14
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+137%
공급망
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-01-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
TE ConnectivityTHS10120RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 120ohm, 160V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Chassis Mount
TE ConnectivityHSA50120RJ
Res Wirewound 120 Ohm 5% 50W ±30ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Loose/Tray
TE ConnectivityTHS50120RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 50W, 120ohm, 1250V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Chassis Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 25W, 120ohm, 54.7723V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Chassis Mount
설명
Res Wirewound 120Ohm 5% 10W ±25ppm/C Aluminum Housed Axial Bulk
RESISTOR, WIRE WOUND, 120 OHM, 10W, 5%
RESISTOR, 10W 5% 120R; Resistance:120ohm; Product Range:WH Series; Power Rating:10W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Terminals:Solder Lug; Voltage Rating:160V; Resistor Element Material:Wirewound; Temperature Coefficient:± RoHS Compliant: Yes