Welwyn WH25-0R47JI
Through Hole Wirewound Resistor, Wh Series, 0.47 Ohm, 25 W, 5%, 50Ppm/ C Rohs Compliant: Yes
데이터시트
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet4 페이지7년 전
Datasheet4 페이지11년 전
Datasheet4 페이지17년 전
Datasheet3 페이지20년 전
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
설명
.47 OHM 5% 25W
RESISTOR, 25W 5% 0R47; Resistance:0.47ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:25W; Voltage Rating:560VAC; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound Aluminium Clad; Resistor Case Style:Axial; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:15mm; External Length / Height:29mm; External Width:14.5mm; Fixing Centres LxW:19.9x18.3; Full Power Rating Temperature:20°C; Insulation Resistance:10000Mohm; Operating Temperature Max:275°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +275°C; Package / Case:Axial; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Temperature Rise:13.3°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:560V