Welwyn WH100-120RJI
Fixed Resistor, Wire Wound, 100W, 120ohm, 1900V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Chassis Mount
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet4 페이지4년 전
Newark
element14 APAC
Farnell
재고 내역
3개월간의 트렌드:
Restocked
공급망
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2011-01-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
Res Wirewound 120 Ohm 5% 14/50W ±100ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount
Fixed Resistor, 100W, 120ohm, 700V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Res Wirewound 120 Ohm 5% 5/10W ±100ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 120ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 120ohm, 350V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
설명
5% ¡À100ppm/¡æ 120¦¸ 100W 88mm*47.5mm*24.1mm
120 OHM 5% 100W
RESISTOR, WIREWOUND, 120R, 5%, AXIAL; Resistance:120ohm; Product Range:WH Series; Power Rating:100W; Resistance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:1.9kV; Resistor Element Type:Wirewound; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C RoHS Compliant: Yes