Welwyn WH10-1R5JI
Fixed Resistor, Wire Wound, 15W, 1.5ohm, 250V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Chassis Mount
데이터시트 및 문서
element14
Farnell
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
설명
Through Hole Wirewound Resistor, Wh Series, 1.5 Ohm, 15 W, 5%, Axial Leaded, 50Ppm/ C Rohs Compliant: Yes
RESISTOR, 15W 5% 1R5; Resistance:1.5ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:15W; Voltage Rating:265V; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Case Style:Axial; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:11mm; External Length / Height:21mm; External Width:12.4mm; Fixing Centres LxW:15.9x14.3; Full Power Rating Temperature:20°C; Insulation Resistance:10000mohm; Operating Temperature Max:2700°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +2700°C; Package / Case:Axial; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Temperature Rise:19.4°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:265V