Welwyn WH10-1K5JI
Fixed Resistor, Wire Wound, 15W, 1500ohm, 250V, 5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Chassis Mount
데이터시트 및 문서
공급망
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-01-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
설명
RESISTOR, WIRE WOUND, 1.5KOHM, 15W, 5%
WIREWOUND RESISTOR, 1.5KOHM, 15W, 5%; Resistance:1.5kohm; Product Range:WH Series; Power Rating:15W; Resistance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:265V; Resistor Element Type:Wirewound; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; No. of Pins:2 RoHS Compliant: Yes