WeEn Semiconductors BTA140-800,127
BTA140 Series 800 V 0.5 mA Passivated Triac Thyristor - TO-220AB-3
IHS
Datasheet14 페이지12년 전
Newark
TME
LKR
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-1.62%
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.30.00.80
Introduction Date2015-12-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
설명
TRIAC 800V 25A TO220AB / TRIAC Standard 800 V 25 A Through Hole TO-220AB
4 Quadrant Logic Level TRIAC, 800V V(DRM), 25A I(T)RMS, TO-220AB
TRIAC Diode 800V 25A(RMS) 209A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB Rail
Triac, 25A, 800V, To-220Ab; Peak Repetitive Off-State Voltage, Vdrm:800V; On State Rms Current It(Rms):25A; Triac Case Style:To-220Ab; Gate Trigger Current Max (Qi), Igt:70Ma; Gate Trigger Voltage Max Vgt:1.5V; Peak Gate Power:5W; Rohs Compliant: Yes |Ween Semiconductors BTA140-800,127