Walsin Technologies WR08X914 JTL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 910kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
element14 APAC
Datasheet10 페이지10년 전
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
관련 부품
Yageo GroupRC0402JR-071ML
Res General Purpose Thick Film 0402 1M Ohm 5% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Res Thick Film 0402 910K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 1M Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 1M Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
설명
Res Thick Film 0805 910K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 910000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RES, 910K, 5%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 910kohm; Product Range: WR08 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)