Walsin Technologies WR08X513 JTL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 51kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet10 페이지8년 전
element14 APAC
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
관련 부품
Res Thick Film 0805 51K Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper Tape on Plastic Reel
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 51000ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 51K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805JR-0751KL
Yageo GroupAC0805JR-0751KL
Res Thick Film 0805 51K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ6GEYJ513V
Res Thick Film 0805 51K Ohm 5% 1/8W ¦200ppm/¦C SMD Punched Carrier T/R
설명
Res Thick Film 0805 51K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 51000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RES, 51K, 5%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 51kohm; Product Range: WR08 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)