Vishay WSLP0805R0400DEA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.04ohm, 0.1414V, 0.5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
IHS
Datasheet4 페이지3년 전
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-17.03%
공급망
Country of OriginIsrael, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2013-02-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
설명
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSLP0805.04.5%EAE3
RES 0.04 OHM 0.5% 1/2W 0805
WSLP0805 .04 .5% EA e3
40m¦¸ ¡À0.5% 500mW ¡À75ppm/¡æ 0805
.04 OHM .5W .5%