Vishay WSLP0603R1000DEA
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.4W, 0.1ohm, 0.2V, 0.5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0603
IHS
Datasheet4 페이지3년 전
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
Restocked
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
Introduction Date2011-02-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
설명
0603 0.1 Ohms 0.5% Power Metal Strip Resistor, Very High Power
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSLP0603.1.5%EAE3
Res, R1, 0.5%, 0.4W, 0603, Metal Strip; Resistance:100Mohm; Product Range:Wslp Series; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Power Rating:400Mw; Resistance Tolerance:± 0.5%; Resistor Technology:Metal Strip; Product Width:0.76Mmrohs Compliant: Yes |Vishay WSLP0603R1000DEA