Vishay WSL2010R2500DEA18
Fixed Resistor, Metal Strip, 1W, 0.25ohm, 0.5V, 0.5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2010
IHS
Datasheet5 페이지2년 전
Future Electronics
공급망
Country of OriginIsrael, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2007-04-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
설명
Current Sense Resistors - SMD Power Metal Strip Resistors, High Power (2 x Stand
CURRENT SENSE, RESISTOR, WSL-2010-18.25.5%EAE3
RES 0.25 OHM 0.5% 1W 2010
.25 OHM .5% HIGH POWER