Vishay WSL0805R0160FEA18
Res Metal Strip 0805 0.016 Ohm 1% 1/4W 75ppm/C Molded SMD SMD Punched Paper T/R
IHS
Datasheet5 페이지2년 전
RS (Formerly Allied Electronics)
Introduction Date2007-04-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.016ohm, 0.0894V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERJ-6CWFR016V
Res Thick Film 0805 0.016 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Res Metal Strip 0805 0.015 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.5W, 0.017ohm, 0.0922V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERJ-6CWFR015V
Res Thick Film 0805 0.015 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-6BWFR016V
ERJ Series 0805 0.016 Ohm ±1% 0.5 W ±200 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
설명
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.25 W,0.016 OHM,1% TOL, PB-FREE, TAPE/REEL, HIPWR
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.016ohm, 0.0632V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RES 0.016 OHM 1% 1/4W 0805