Vishay WSL0805R0100DEA18
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.25W, 0.01ohm, 0.05V, 0.5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 0805
IHS
Datasheet5 페이지2년 전
RS (Formerly Allied Electronics)
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-0.08%
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 10000000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, 0805
Res Thkflm 0805 10M Ohm 1% 1/5W 100Ppm/ C Smd Rohs Compliant: Yes
PanasonicERJ6GEYJ106V
Res Thick Film 0805 10M Ohm 5% 1/8W -400ppm/°C to 150ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 10M Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
125mW Thick Film Resistors 150V ±5% ±200ppm/℃ 10MΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0805FR-0710ML
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 10MΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
설명
0805 (2012Metric) 0805 WSL-HP 0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm 0.25W 1/4W 10mOhms ±75ppm/C
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.25W,0.01OHM,0.05% TOL, PB-FREE, TAPE/REEL, HIPWR
10m¦¸ ¡À0.5% 250mW ¡À75ppm/¡æ 0805 2.03mm*330¦Ìm