Vishay WSL0603R0160FEA18
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.2W, 0.016ohm, 0.0566V, 1% +/-Tol, 110ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Introduction Date2009-06-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.4W, 0.015ohm, 0.0775V, 1% +/-Tol, 110ppm/Cel, Surface Mount, 0603
WSLP 0603 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±75ppm/C 15mOhms 0.4W 2/5W
0603 1/10WATT Lo-ohm Thick Film Current Sense Resistors .015 OHM 1%
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 0.015ohm, 0.0548V, 5% +/-Tol, 700ppm/Cel, Surface Mount, 0603
설명
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.2 W,0.016,1% TOL, LEAD-FREE, TAPE/REEL, HI POWER
RES 0.016 OHM 1% 1/5W 0603