Vishay WSL0603R0100DEA18
Fixed Resistor, Metal Strip, 0.2W, 0.01ohm, 0.0447V, 0.5% +/-Tol, 110ppm/Cel, Surface Mount, 0603
IHS
Datasheet5 페이지2년 전
RS (Formerly Allied Electronics)
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginIceland, Mexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-10-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
설명
RESISTORS, CURRENT SENSE, PWR RTG 0.2 W,0.01 OHMS,0.5% TOL, PB-FREE, TAPE/REEL, HIPWR
RES 0.01 OHM 0.5% 1/5W 0603