Vishay VS-T70HFL100S05
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 70A, 1000V V(RRM), Silicon
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet16 페이지4년 전
Datasheet16 페이지14년 전
Datasheet15 페이지15년 전
Datasheet16 페이지9년 전
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
재고 내역
3개월간의 트렌드:
Restocked
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2016-09-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 85A, 1000V V(RRM), Silicon
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 40A, 1000V V(RRM), Silicon
FAST RECOVERY DIODE Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 40A, 1000V V(RRM), Silicon
MicrochipMSKD70-12
STANDARD RECOVERY DIODE AND RECTIFIER
MicrochipMSCD60-16
Diode 1.6KV 60A 3-Pin Case D1
MicrochipMSCD36-08
Diode 800V 36A 3-Pin Case D1
설명
1000V FAST RECOVERY DIODE IN A T-MODULE PACKAGE, T70HF SERIES
Diode Switching 1KV 70A 2-Pin T-Module
1KV 870A 500ns 100¦ÌA 70A 41mm*27mm*25mm
DIODE, FAST, 70A, 1000V; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max:1kV; Forward Current If(AV):70A; Forward Voltage VF Max:1.73V; Module Configuration:Single; Diode Type:Fast Recovery; Forward Surge Current Ifsm Max:870A; Junction Temperature Tj Max:125°C; No. of Phases:Single; No. of Pins:2; Package / Case:T-Series; Current Ifsm:830A; Diode Case Style:D-55; Forward Voltage:1.73V; Reverse Recovery Time trr Max:1µs