Vishay VS-SD800C36L
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 1180A, 3600V V(RRM), Silicon, DO-200AB
Obsolete
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet8 페이지8년 전
Datasheet8 페이지14년 전
Datasheet8 페이지14년 전
Datasheet8 페이지9년 전
Datasheet8 페이지11년 전
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2014-05-28
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-10-27
LTD Date2024-01-27
관련 부품
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 1400A, 1200V V(RRM), Silicon
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 40A, 100V V(RRM), Silicon
STMicroelectronicsSTTH120L06TV1
TURBO 2 ULTRAFAST HIGH VOLTAGE RECTIFIER | DIODE MODULE 600V 60A ISOTOP
STMicroelectronicsSTTH6006TV1
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 30A, 600V V(RRM), Silicon
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 170A, 400V V(RRM), Silicon
STMicroelectronicsSTTH20002TV1
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 120A, 200V V(RRM), Silicon
설명
Diode Switching 3.6KV 1.18KA 2-Pin DO-200AB
DIODE GP 3.6KV 1180A DO200AB
1180A 3600V STD BPUK
Diodes - B-PUK
STANDARD DIODE, 1200A, 3.6KV, DO-200AB; Diode Type:Standard Recovery; Diode Configuration:Single; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max:3.6kV; Forward Current If(AV):1.18kA; Forward Voltage VF Max:1.66V; Operating Temperature Min:-40°C;RoHS Compliant: Yes