Vishay VS-12CWQ06FNTR-M3
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 6A, 60V V(RRM), Silicon, TO-252AA
IHS
Datasheet7 페이지2년 전
element14 APAC
Newark
3개월간의 트렌드:
+12.26%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2011-04-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 7.5A, 60V V(RRM), Silicon, TO-252AA
DIODE SCHOTTKY 60V 5.5A DPAK / Diode Schottky 60 V 5.5A Surface Mount D-PAK (TO-252AA)
Diodes Inc.MBRD10150CT-13
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 5A, 150V V(RRM), Silicon, TO-252
Diodes Inc.SBR10200CTL-13
Rectifier Diode Super Barrier Rectifier 200V 10A 3-Pin(2+Tab) TO-252 T/R
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 5.5A, 40V V(RRM), Silicon, TO-252AA
Diodes Inc.MBRD10200CT-13
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 5A, 200V V(RRM), Silicon, TO-252
설명
Rectifiers and Schottky diodes; VISHAY; VS-12CWQ06FNTR-M3; 12 A; Surface Mount; 3; 3 mA
Schottky Rectifier, 60 V, 12 A, Dual Common Cathode, TO-252AA (DPAK), 3 Pins, 790 mV
60V Dual Common Cathode 790mV@12A 6A TO-252 Schottky Barrier Diodes (SBD) ROHS
SCHOTTKY RECT, DUAL, 60V, TO-252AA; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max: 60V; Forward Current If(AV): 12A; Diode Configuration: Dual Common Cathode; Diode Case Style: TO-252AA; No. of Pins: 3Pins; Forward Voltage VF Max: 790mV