Vishay SIHG22N60E-E3
MOSFET, N CH, 600V, 21A, TO-247AC; Transistor Polarity: N Channel; Continuous Dra
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet10 페이지5년 전
Datasheet8 페이지13년 전
Farnell
element14 APAC
Newark
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-0.27%
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
E-Series N-Ch 650 V 0.145 Ohm Flange Mount High Voltage Power Mosfet - TO-247AC
Mosfet, N-Ch, 500V, 26A, To-247Ac Rohs Compliant: Yes |Vishay SIHG25N50E-GE3
Trans MOSFET N-CH 650V 22A 3-Pin(3+Tab) TO-247AC
STMicroelectronicsSTW26NM60ND
N-channel 600 V, 0.145 Ohm typ., 21 A FDmesh(TM) II Power MOSFET (with fast diode) in TO-247 package
onsemiFCH170N60
N-Channel Power MOSFET, SUPERFET® II, FAST, 600 V, 22 A, 170 mΩ, TO-247
STMicroelectronicsSTW24N60DM2
N-channel 600 V, 0.175 Ohm typ., 18 A MDmesh DM2 Power MOSFET in TO-247 package
설명
Trans MOSFET N-CH 600V 21A 3-Pin(3+Tab) TO-247AC
227W(Tc) 30V 4V@ 250¦ÌA 86nC@ 10 V 1N 600V 180m¦¸@ 11A,10V 21A 1.92nF@100V TO-247AC
Power Field-Effect Transistor, 21A I(D), 600V, 0.18ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-247AC
MOSFET, N CH, 600V, 21A, TO-247AC; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:21A; Drain Source Voltage Vds:600V; On Resistance Rds(on):0.15ohm; Rds(on) Test Voltage Vgs:10V; Power Dissipation Pd:227W; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:150°C; Transistor Case Style:TO-247AC; No. of Pins:3; MSL:MSL 1 - Unlimited; Operating Temperature Range:-55°C to +150°C; Voltage Vgs Max:30V