Vishay SIHB065N60E-GE3
Trans MOSFET N-CH 600V 40A 3-Pin(2+Tab) D2PAK
IHS
Datasheet9 페이지6년 전
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+17.50%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2018-08-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
설명
Transistor MOSFET N-CH 600V 40A 3-Pin TO-263
250W(Tc) 30V 5V@ 250¦ÌA 74nC@ 10 V 1N 600V 65m¦¸@ 16A,10V 40A 2.7nF@100V TO-263-3
MOSFET E SERIES 600V D2PAK (TO-2
Power Field-Effect Transistor, 40A I(D), 600V, 0.065ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-263AB
Mosfet, N-Ch, 40A, 600V, To-263; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:40A; Drain Source Voltage Vds:600V; On Resistance Rds(On):0.057Ohm; Rds(On) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs:5V; Power Dissipationrohs Compliant: Yes |Vishay SIHB065N60E-GE3