Vishay SFR25H0002743FR500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 274000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
3개월간의 트렌드:
+0.00%
공급망
Country of OriginIndia, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2006-09-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
관련 부품
Stackpole ElectronicsRNF14FTD267K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 267000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD301K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 301000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD249K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 249000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.33W, 301000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.33W, 249000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMF0207FTE52-274K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.6W, 274000ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
설명
SFR25H FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±1% ±100ppm/C 274kOhm 0.5W 1/2W
Res Metal Film 274K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Conformal AXL T/R
274K¦¸ ¡À1% 500mW ¡À100ppm/¡æ 6.5mm