Vishay SFR2500003302JA500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 33000ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet10 페이지9년 전
element14 APAC
_legacy Avnet
Farnell
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-4.56%
공급망
Country of OriginIndia, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2008-11-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
관련 부품
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 33000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF18JTD33K0
Fixed Resistor, Metal Film, 0.125W, 33000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 33000ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Yageo GroupFMP100JR-52-33K
FMP FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 33kOhm 0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Yageo GroupCFR-25JR-52-33K
Axial FIXED RESISTOR CFR 0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm 0.25W 1/4W 33kOhm -350/ +500ppm/C
Yageo GroupCFR-50JB-52-33K
General Type Carbon Film Resistor 33kOhm 1/2W 5% Axial Bulk
설명
Res Metal Film 33K Ohm 5% 2/5W ±100ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
Axial FIXED RESISTOR SFR25 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.4W 33kOhm ±100ppm/C
VISHAY SFR2500003302JA500 Through Hole Resistor, 33 kohm, 250 V, Axial Leaded, 400 mW,5%, SFR125 Series
RESISTOR, 0.4W 5% 33K; Resistance:33kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:400mW; Voltage Rating:250V; Temperature Coefficient:± 250ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; Resistor Terminals:Axial Leaded; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Body Diameter:2.5mm; External Length / Height:7mm; Full Power Rating Temperature:70°C; Lead Diameter:0.6mm; Lead Length:26mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:Axial; Series:SFR25; Temperature Coeff. +:250ppm/°C; Temperature Coeff. -:250ppm/°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating V DC:250V