Vishay SFR2500002490FR500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 249ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
IHS
Datasheet10 페이지2년 전
Farnell
element14 APAC
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-7.47%
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 249ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 267ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FRF52-249R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 249ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FBF52-249R
Stackpole ElectronicsRNF14FTD267R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 267ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupMFR-25FBF52-232R
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 232ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
설명
RESISTOR;METAL FILM;RES 249 OHMS;PWR-RTG 0.4 W;TOL 1%;AXIAL;CUT TAPE
Res Metal Film 249 Ohm 1% 0.4W ±100ppm/C Conformal Coated AXL T/R
Axial FIXED RESISTOR SFR25 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.4W 249Ohm ±100ppm/C
SFR25 Series Ø 2.5 x 6.5 mm 0.4 W 249 Ohm ±1 % ±100 ppm/K Metal Film Resistor
RESISTOR, METAL FILM, 249 OHM, 400mW, 1%
RESISTOR, METAL FILM, 249OHM, 400mW, 1%; Resistance:249ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:400mW; Voltage Rating:250V; Series:5043; Temperature Coefficient:± 100ppm; Resistor Element Material:Metal Film ;RoHS Compliant: Yes