Vishay SFR2500001008FR500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 1ohm, 250V, 1% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet10 페이지2년 전
Future Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-0.14%
Introduction Date2006-09-21
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 8 months ago)
관련 부품
RES, 1R, 0.5W, AXIAL, METAL FILM; Available until stocks are exhausted Alternatives available
Stackpole ElectronicsRNF14JTD1R00
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 1ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 1ohm, 350V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupFRM-25JT-52-1R
FRM Series 1 Ohm ±5% 0.25 W ±200 ppm/°C Axial Flame Proof Metal Film Resistor
Stackpole ElectronicsCFM14JT1R00
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 1ohm, 250V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF18JT1R00
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.125W, 1ohm, 250V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
설명
Axial FIXED RESISTOR SFR25 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.4W 1Ohm ±250ppm/C
Resistor, metal Alloy,1Ohms,250Wv,1+/-% Tol,-100,100Ppm-Tc |Vishay SFR2500001008FR500
SFR Series 0.4 W 1O ±1% ±100 ppm/K Standard Metal Film Leaded Resistor