Vishay SFR16S0008201JA500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 8200ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Obsolete
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet10 페이지2년 전
Newark
element14 APAC
Arrow Electronics
Farnell
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-6.48%
공급망
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 8200ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 8200ohm, 250V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityLR0204F8K2
Res Metal Film 8.2K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
TE ConnectivityCFR50J8K2
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 8200ohm, 350V, 5% +/-Tol, 1200ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 7500ohm, 250V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF12JT8K20
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 8200ohm, 350V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
설명
Axial FIXED RESISTOR SFR16S 0.075Diax0.138L 1.90mmx3.50mm 0.5W 1/2W 8.2kOhm ±100ppm/C
Res Metal Film 8.2K Ohm 5% 1/2W ±100ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
VISHAY SFR16S0008201JA500 Through Hole Resistor, 8.2 kohm, 200 V, Axial Leaded, 500 mW,5%, SFR16S Series
RESISTOR, 0.5W 5% 8K2; Resistance:8.2kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:500mW; Voltage Rating:200V; Series:SFR16S; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; No. of Pins:2; Body Diameter:1.7mm; External Length / Height:3.4mm; Full Power Rating Temperature:70°C; Lead Diameter:0.5mm; Lead Length:26mm; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:Axial; Reel Quantity:5000; Temperature Coeff. +:100ppm/°C; Temperature Coeff. -:100ppm/°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VDC:200V