Vishay SFR16S0001501JA500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 1500ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheet10 페이지2년 전
Newark
element14 APAC
Future Electronics
Arrow Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-7.71%
LTB Date2025-01-28
LTD Date2025-02-04
관련 부품
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 1600ohm, 250V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCF12JT1K50
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.5W, 1500ohm, 350V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR25J1K5
CFR25Neohm FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -450ppm/C 1.5kOhm 0.333W 1/3W
Stackpole ElectronicsCF18JT1K50
CF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% 0/ -400ppm/C 1.5kOhm 0.125W 1/8W
Stackpole ElectronicsCF14JT1K50
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 1500ohm, 350V, 5% +/-Tol, -400,0ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP2-1623927-8
Res, 1K5, 0.25W, Axial, Carbon Film Rohs Compliant: Yes |Neohm Te Connectivity 2-1623927-8
설명
Axial FIXED RESISTOR SFR16S 0.075Diax0.138L 1.90mmx3.50mm 0.5W 1/2W 1.5kOhm ±100ppm/C
Res Metal Film 1.5K Ohm 5% 1/2W ±100ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack
Avnet Japan
Res Mtlflm 1.5K Ohm 5% 1/2W 100Ppm/ C Axl Th Rohs Compliant: Yes
VISHAY SFR16S0001501JA500 Through Hole Resistor, 1.5 kohm, 200 V, Axial Leaded, 500 mW,5%, SFR16S Series
RESISTOR, 0.5W 5% 1K5; Resistance:1.5kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:500mW; Voltage Rating:200V; Series:SFR16S; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; No. of Pins:2; Body Diameter:1.7mm; External Length / Height:3.4mm; Full Power Rating Temperature:70°C; Lead Diameter:0.5mm; Lead Length:26mm; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:Axial; Reel Quantity:5000; Temperature Coeff. +:100ppm/°C; Temperature Coeff. -:100ppm/°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VDC:200V