Vishay RWR89SR249FRB12
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 0.249ohm, 0.8643V, 1% +/-Tol, 650ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet4 페이지8년 전
New Yorker Electronics
Arrow Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
Restocked
공급망
Country of OriginMexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-11-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 0.249ohm, 0.7057V, 1% +/-Tol, 650ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 0.249ohm, 0.499V, 1% +/-Tol, 650ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 0.243ohm, 0.493V, 1% +/-Tol, 650ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 0.261ohm, 0.7225V, 1% +/-Tol, 650ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 0.226ohm, 0.4754V, 1% +/-Tol, 650ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 0.232ohm, 0.6812V, 1% +/-Tol, 650ppm/Cel, Through Hole Mount
설명
Res Wirewound 0.249 Ohm 1% 3W ±650ppm/°C 0.01% Ceramic Hi Temp Sil AXL Thru-Hole
Axial Axial Military MIL-PRF-39007RWR89S 0.187Diax0.560L 4.75mmx14.22mm 3W 249mOhms ±650ppm/C
Resistance:0.249Ohm; Product Range:Rwr Series; Power Rating:3W; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case/Package:Axial Leaded; Voltage Rating:-; Resistor Technology:Wirewound; Temperature Coefficient:650Ppm/°C; Qualification:- Rohs Compliant: No |Vishay RWR89SR249FRB12.