Vishay RWR82S1211FRB12
Fixed Resistor, Wire Wound, 1.5W, 1210ohm, 42.6028V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
IHS
Datasheet4 페이지8년 전
New Yorker Electronics
공급망
Country of OriginMexico, USA
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-11-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 1210ohm, 49.1935V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3.25W, 1200ohm, 62.45V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 1210ohm, 60.2495V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1.5W, 1300ohm, 44.1588V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 1150ohm, 47.9583V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
설명
RES 1.21K OHM 1.5W 1% AXIAL
EGS-2 1.21K 1% RWR82S1211FR B12
1.21K OHM 1% EGS-2
Resistance:1.21Kohm; Product Range:Rwr Series; Power Rating:1.5W; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case/Package:Axial Leaded; Voltage Rating:-; Resistor Technology:Wirewound; Temperature Coefficient:± 20Ppm/°C; Qualification:- Rohs Compliant: No |Vishay RWR82S1211FRB12.