Vishay RWM06224R70JA15E1
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 4.7ohm, 350V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
Introduction Date2016-05-02
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
TE ConnectivityER584R7JT
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 4.7ohm, 200V, 5% +/-Tol, 0, 60ppm/Cel, Through Hole Mount
Res Wirewound 4.7 Ohm 5% 7W ±75ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 4.7ohm, 120V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityER744R7JT
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 4.7ohm, 100V, 5% +/-Tol, 0, 60ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 5.1ohm, 350V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityFCB44R7J
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 4.7ohm, 5% +/-Tol, -80, 40ppm/Cel, Through Hole Mount
설명
RWM Series 4.7 Ohm ±5% 7 W ±75 ppm/°C Axial Enamelled Wirewound Resistor
RESISTOR, WW 7W 5% 4R7; Resistance:4.7ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:6W; Voltage Rating:350V dc; Series:RWM; Temperature Coefficient:± 75ppm/°C; Resistor Element Type:Wirewound; Resistor Case Style:6 x 22; SVHC:No SVHC; Case Style:6 x 22; External Length / Height:18mm; Temperature Coeff. +:75ppm/°C; Temperature Coeff. -:75ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; Voltage Rating DC:350V; External Width:6.5mm; Max Operating Temperature:350°C; Min Temperature Operating:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +350°C; Power Rating at 25°C:7W