Vishay RN55E2493BRE6
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 249000ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
데이터시트 및 문서
IHS
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2022-02-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
관련 부품
Axial Axial Military MIL-R-10509/7RN55 0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm 0.125W 1/8W 250kOhms ±25ppm/C
TE ConnectivityYR1B249KCC
Through Hole Metal Film Resistor, R Series, 249 Kohm, 250 Mw, - 0.1%, 500 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 249000ohm, 200V, 0.1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.1W, 226000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 25ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 249000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRNF14FTD249K
Fixed Resistor, Metal Film, 0.25W, 249000ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
설명
Res Metal Film 249K Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Epoxy AXL T/R
RES 249K OHM 1/8W .1% AXIAL
CMF-55 249K .1% T-9 RN55E2493B RE6