Vishay RCWE2512R750FKEA
Res Thick Film 2512 0.75 Ohm 1% 2W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Plastic T/R
IHS
Datasheet5 페이지4년 전
Farnell
element14 APAC
HQonline
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+1.78%
3D다운로드
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Yageo GroupPT2512FK-7W0R75L
Current Sensor-Low TCR Chip Resistor Thick Film 2512 750mOhm 1% Emboss T/R
PanasonicERJ-A1BFR75U
Res Thick Film 2512 0.75 Ohm 1% 1.33W 100ppm/C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupPT2512FK-7W0R82L
Current Sensor-Low TCR Chip Resistor Thick Film 2512 820mOhm 1% Emboss T/R
Yageo GroupPT2512FK-7W0R68L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2W, 0.68ohm, 1.166V, 1% +/-Tol, 75ppm/Cel, Surface Mount, 2512
KOA SpeerSL1TTER750F
Surface Mount Molded Current Sense Resistor, 1W, SL1, -55°C to +180°C, RoHS
PanasonicERJ-A1BFR68U
Res Thick Film 1225 0.68 Ohm 1% 1.33W ±100ppm/°C Molded Wide Terminal SMD Embossed Carrier T/R
설명
Avnet Japan
2W Thick Film Resistors 300V ±100ppm/℃ ±1% 750mΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 2W, 0.75ohm, 1.2247V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
RCWE 2512 2W 0.75 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Extremely Low Value
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR RCWE 0.248Lx0.124W 6.30mmx3.15mm 2W 750mOhm ±100ppm/C
SMD Resistor 2512 750mΩ ±1% 2W ±100ppm/℃
RESISTOR, 2512, 0R75, 1%; Resistance:0.75ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:2W; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:2512 [6432 Metric]; Resistor Mounting:SMD; No. of Pins:2; Series:RCWE