Vishay PRV6SAABJYB25503KL
Potentiometer, Cermet, 0.75W, 50000ohm, 194V, 10% +/-Tol, 150ppm/Cel, 1 Turn(s)
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Vishay
Datasheet8 페이지1년 전
IHS
element14 APAC
Farnell
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-47.90%
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
POTENTIOMETER, LINEAR, 50K, 1W, 10%; Track Resistance:50kohm; Track Taper:Linear
Potentiometer, Cermet, 1W, 50000ohm, 224V, 10% +/-Tol, 150ppm/Cel, 1 Turn(s)
POTENTIOMETER CERMET REST 50 KOHMS 1 TURN POWER 2W SHAFT DIA 0.25IN 3852 SERIES
POTENTIOMETER CERMET RES 50 KOHMS 1 TURN POWER 2W SHAFT DIA 0.25IN 3852 SERIES
설명
VISHAY PRV6SAABJYB25503KL Rotary Potentiometer, Cermet, 50 kohm, 1.5 W,10%, PRV6 Series, 1 Turns, Log (Audio)
Res Cermet POT 50K Ohm 10% 0.75W(3/4W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 3.17mm (12.7 X 36.5mm) Solder Lug Panel Mount Bulk
50K¦¸ ¡À10% 750mW ¡À150ppm/¡æ 31.5mm*36.5mm
POTENTIOMETER, 50K; Track Resistance:50kohm; Track Taper:Log (Audio); No. of Turns:1; Shaft Diameter:3.17mm; Shaft Length - Metric:22mm; Resistance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:350V; Power Rating:1.5W; No. of Gangs:1; Adjustment ;RoHS Compliant: Yes
POTENTIOMETER, 50K; Track Resistance:50kohm; Track Taper:Log (Audio); No. of Turns:1; Resistance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:350V; Power Rating:1.5W; No. of Gangs:1; Adjustment Type:Top; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Bush Diameter:6.3mm; Bush Thread Length:6.35mm; Contact Resistance Variation +:2%; Dielectric Strength VAC:1750V; End Resistance:1ohm; External Length / Height:9.5mm; Mounting Type:Panel; Operating Temperature Max:+125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Proof Voltage:1750V; Resistance:50kohm; Resistor Element Material:Cermet; Rotation Electrical Angle:270°; Rotation Mechanical Angle:300°; Series:PRV6; Shaft Diameter:3.17mm; Shaft Length - Metric:22mm; Temperature Coeff. +:100ppm/°C; Temperature Coeff. -:100ppm/°C; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Termination Type:Radial Lugs; Tolerance +:10%; Tolerance -:10%; Voltage Rating VDC:350V